Wunderbar fesztivál – Megnyitottuk a Svájci-Hetet
2023. április 18-án vette kezdetét a Svájci –Hét. A gimnázium auláját Svájcról szóló plakátok, svájci zászlók díszítették. A délelőtt során megérkezett hozzánk Jean-Francois Paroz, Svájc budapesti nagykövete, akit Árusné Erős Krisztina megbízott igazgatónő és Dr. Abonyi Lajos, az Orosházi Német Nemzetiségi Önkormányzat első elnöke fogadott. A nagykövet úr kérése volt, hogy szeretne a diákokkal találkozni és beszélgetni velük. A 12. évfolyam DSD II vizsgát tett diákjai várták. A félórás beszélgetés során sok információt kaptak tanulóink Svájc történelméről, természeti szépségeiről, hivatalos nyelveiről, gazdasági életéről, Magyarország és Svájc kapcsolatáról.
A Svájci-Hét hivatalos megnyitóján először Dr. Abonyi Lajos köszöntötte a megjelent vendégeket, majd a Katolikus óvoda gyermekeinek vidám, dalos műsorát tekinthettük meg. Jean-Francois Paroz nagykövet úr megnyitójában bemutatta hazáját, kitért a magyar-svájci kapcsolatokra, az orosházi Woertz cégre és arra buzdította a fiatalokat, hogy tanuljanak nyelveket és akkor kitárul előttük a világ. Ezt követően gimnáziumunk 10.A osztályos tanulóit kísérhettük el egy utazási kiállításra és megtudhattuk, hogy miért is érdemes elutazni Svájcba illetve milyen találmányokat köszönhetünk a svájciaknak. Felkészítőjük Csikós Edit tanárnő volt. Árusné Erős Krisztina megbízott igazgatónő gondolatai a következőek voltak: „Ha egy idegen nyelvet elsajátítunk, az a kulturális ablakunkat kitárja, és formálja a személyiségünket is. Mi pedagógusok pedig tovább fáradozunk azon, hogy diákjaink számára ezt az ablakot minél szélesebbre tárjuk.”